Уманський НУС | сьогодні: 27.03.2019

Формування фотосинтетичного апарату, насіннєва продуктивність та якість олії маку олійного за дії Емістиму С

Автор(и) Поливаний С. В., , асистент кафедри біології, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Кур’ята В. Г. , доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
Рубрика Фізіологія рослин
рік 2015 номер журналу №1
cторінки 43-47 індекс УДК 582.675.5: 661.162.65/66
Індекс DOI
Аннотація З позицій концепції донорно - акцепторних відносин проаналізовано результати вивчення впливу стимулятора росту емістиму С на морфогенез і продукційний процес маку олійного сорту Беркут. Встановлено, що обробка рослин маку олійного цим препаратом призводила до підвищення росту, формування більш потужного фотосинтетичного апарату і збільшення «запиту» на асиміляти процесами карпогенезу внаслідок посиленого галуження стебла та формування більшої кількості коробочок на рослині. Результатом такої корекції донорно - акцепторних відносин в рослині є підвищення насіннєвої продуктивності культури.
Ключові слова мак олійний (Papaver somniferum), фотосинтетичний апарат, емістим С, продуктивність, морфогенез, вищі жирні кислоти.
Завантажити файл    (завантажень: 154)