ОТРУЙНІ ТА ШКІДЛИВІ РОСЛИНИ ПРИРОДНИХ ПАСОВИЩ ЖИТОМИРСЬКОГО ПОЛІССЯ

Автор(и) Борщенко В.В., доктор сільськогосподарських наук, , Поліський національний університет
Лавринюк О.О., кандидат сільськогосподарських наук, , Поліський національний університет
Фарафонов С.Ж., , завідувач відділу землеробства та агрохімії Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства Національної Академії Аграрних Наук України, Волинська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту картоплярства Національної Академії Аграрних Наук України
Ткачова І.В., доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, Директор Інституту тваринництва Національної академії аграрних наук України, Інститут тваринництва Національної академії аграрних наук України
Бернацький А.О., , , Поліський національний університет
Рубрика 201 "Агрономія"
рік 2022 номер журналу №1, 2022
сторінки 8-17 індекс УДК 633.2:633.3:632.5.01/.08
Індекс DOI 10.31395/2310-0478-2022-1-8-17 (Лінк)
Аннотація Розкрито основні переваги пасовищного утримання, як одного з складових органічного утримання тварин. Описано види природних пасовищних угідь Житомирського Полісся України та їх урожайність. Наведено основні види шкідливих та отруйних рослин для сільськогосподарських тварин. Описано також, найбільш розповсюджені отруєння різними видами пасовищних рослин, ознаки отруєння, заходи першої допомоги та профілактики. Розкрито наслідки споживання жуйними тваринами деяких шкідливих рослин та результати їх впливу на якість молока та м’яса. Описана токсична дія культурних рослин при їх поїданні на різних стадіях вегетації. Встановлено компонентний склад травостоїв досліджуваних пасовищ. Наведено результати досліджень природних пасовищ різних господарств Житомирського Полісся на наявність отруйних рослин та їх види. Подано опис токсичних органів рослин, органів та систем організму тварин які вражаються. Розроблено та обґрунтовано рекомендації щодо заходів боротьби з отруйними рослинами пасовищ.
Ключові слова пасовища, урожайність пасовищ, культурні рослини, шкідливі рослини, отруйні рослини, отруйні частини рослини, токсини, токсиноутворення, отруєння, терапія, профілактика, заходи боротьби.