Особливість плодоношення суниці ананасної в умовах Північного Причорномор’я

Автор(и) Самойленко М.О., доктор с.-г. наук, професор кафедри виноградарства і плодоовочівництва, Миколаївський національний аграрний університет
Самойленко Т.Г., кандидат біологічних наук, доцент кафедри рослинництва і садово-паркового господарства, Миколаївський національний аграрний університет
Буцик Р.М., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри плодівництва і виноградарства, Уманський національний університет садівництва
Рубрика Плодівництво
рік 2015 номер журналу №2, 2015
сторінки 47-54 індекс УДК 634.75:631.547.5(477.73)
Аннотація Стаття присвячена вивченню продуктивності плодоносних насаджень суниці ананасної (Fragaria × ananássas Duchesne ex Weston) в умовах Північного Причорномор’я. На підставі багаторічних експериментальних даних обґрунтована тривалість експлуатації товарних плантацій, наведена структура врожаю з урахуванням біологічних особливостей сортів впродовж усього циклу їх вирощування. Встановлено, що найбільшою врожайністю характеризуються насадження 1...2-го років експлуатації: товарність досягає 84,7...90,2%, у тому числі частка врожаю, що відноситься до вищого сорту ― 28,6...42,2%. Найбільш вікові насадження (4-й рік експлуатації) відрізняються не тільки низькою врожайністю (3,5...6,1 т/га), але і незначною товарністю (19,7...43,5%), що приводить їх використання в комерційних цілях до вельми сумнівних результатів. В онтогенезі виявлена певна залежність динаміки плодоношення і якості врожаю між досліджуваними сортами. Кращі показники в порівнянні з контролем (сорт Ольвія) виявили сорти Ельсанта і Дукат, вихід товарної продукції за весь цикл вирощування насаджень перевищив контроль на 69,4% і 98,8% відповідно.
Ключові слова суниця ананасна, якість продукції, «плодоносна смуга», тривалість експлуатації, Північне Причор- номор’я, сортимент, структура врожаю, товарність