Уманський НУС | сьогодні: 24.04.2024

Фізіологічні зміни у рослинах ячменю ярого за дії біологічно активних речовин

Автор(и) Карпенко В.П., доктор с.-г. наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності, Уманський національний університет садівництва, Україна
Притуляк Р.М., кандидат с.-г. наук, доцент кафедри біології, Уманський національний університет садівництва, Україна
Рубрика Мікробіологія
рік 2014 номер журналу №1
сторінки 60-65 індекс УДК 581.17:633.16:632.954
Аннотація Досліджено вплив різних норм гербіциду Калібр 75 і його сумішей із Агатом-25К та Агростимуліном на перебіг фізіологічних процесів у рослинах ячменю ярого. Встановлено, що за дії гербіциду Калібр 75 (40–60 г/га) з біологічними препаратами у рослинах ячменю значно зростає активність антиоксидантних ферментів та підсилюється проходження фізіолого-біохімічних процесів. У цілому це сприяє активізації проходження у рослинах обмінних процесів, направлених на детоксикацію продуктів метаболізму, індукованих впливом ксенобіотика. Найбільша надземна біомаса, площа листкового апарату та найвищий вміст хлорофілу в листках ячменю ярого формуються за дії в посівах гербіциду Калібр 75 у нормі 40 г/га у баковій суміші із біопрепаратом Агат-25К і регулятором росту рослин Агростимулін, при яких забезпечуються найвищі прибавки врожаю.
Ключові слова фізіологічні зміни, гербіцид, біологічні препарати, ячмінь ярий